Odloučené pracoviště

DOMOV MLÁDEŽE STUDENTSKÁ má odloučené pracoviště v Praze 6 na Bílé Hoře poblíž konečné zastávky tramvaje č. 22. Dvoupatrová budova části Domova mládeže Studentská je jednou ze tří budov, které se nachází ve školském areálu v ulici U Boroviček společně s budovou Základní školy a budovou Domu dětí a mládeže.

V budově domova mládeže U Boroviček není školní jídelna. Stravování je pro studenty zajištěno v hlavní budově ve Studentské ulici, rovněž v Praze 6. V současné době se výrazným způsobem zlepšilo a časově zkrátilo dopravní spojení mezi oběma budovami domova mládeže zprovozněním nových stanic metra „A“. Cesta z jídelny do druhé budovy (např. z oběda nebo z večeře) tak trvá cca 15 – 20 min.

Na odloučeném pracovišti jsou přednostně ubytováváni žáci středních škol a studenti vyšších odborných škol a konzervatoří, kteří mají zájem o ubytování v domově mládeže i o sobotách, nedělích a některých svátcích, případně žáci a studenti, kteří nemají zájem o celodenní školní stravování.

Domov mládeže je smíšený, v prvním patře jsou ubytovány dívky a ve druhém patře chlapci. Každé poschodí disponuje ubytovacími buňkami I. kategorie. Ubytovací buňka se skládá ze dvou dvoulůžkových pokojů, případně jednolůžkového a dvoulůžkového pokoje, a dále sociálního zařízení. Buňky na každém patře mají k dispozici společnou čajovou kuchyňku (kuchyňská linka s dřezem, sporák nebo vařič, rychlovarná konvice, topinkovač, mikrovlnná trouba, jídelní stůl se čtyřmi židlemi, chladnička) a klubovnu (TV přijímač, stolní PC s připojením na internet, odpočinková a relaxační zóna, společenské hry).

 

PŘÍSPĚVEK NA UBYTOVÁNÍ V BUDOVĚ U BOROVIČEK

dvoulůžkový pokoj I. kat. velký: 1400,- Kč osoba/měsíc
dvoulůžkový pokoj I. kat. malý: 1300,- Kč osoba/měsíc
jednolůžkový pokoj I. kat.: 1600,- Kč osobu/měsíc

 

Pro ubytované studenty jsou připravovány v jejich volném čase ze strany vychovatelů výchovně vzdělávací činnosti, které jsou přizpůsobovány jejich aktuálním zájmům – samozřejmě při respektování výchovně vzdělávacího programu naplánovaného pro konkrétní školní rok. Účast studentů na připravovaných kulturních, společensko-vědních nebo sportovních akcích je dobrovolná.